Miért éri meg tacker rendszerlemezzel kiépíteni a padlófűtést? – Íme a tacker rendszerlemez
Bevezetésként tekintsük át, hogy mi is az a tacker rendszerlemez. A tacker padlófűtési rendszerlemez egy polisztirol alapú rendszerlemez, 30mm vastagságú EPS lemezből. A lépészajt csillapító hőszigetelés EPS100-ból készül, ami a lépésálló hőszigetelések közé tartozik, ezzel biztonságossá téve a tacker rendszert. A tacker lemezek felül fehér PE velúr fóliaréteggel vannak ellátva, amely nagy szakítószilárdsággal rendelkezik, biztosítja a padlófűtés rögzítő tüskék megfelelő rögzítését és ellenáll a szakadásnak, továbbá amolyan hőtükörként is funkcionál a tacker lemez felszínén. A tacker rendszerlemez fel van szerelve öntapadó csíkokkal a gyors és kezelhető rögzítés érdekében, a raszteres nyomtatásnak köszönhetően pedig a padlófűtés csövek fektetése lényegesen könnyebb és gyorsabb mint a vashálós módszernél, valamint a fektetési csőköz megtartására is jobb megoldást biztosít.
Milyen kiszerelésben kapható a tacker rendszerlemez?
A lépésálló EPS100 tacker lemez fóliabevonattal van ellátva, amin felfestésre került a csőközök távtartási mérete, négyzetes elrendezésben, így segítve a padlófűtési körök precíz kialakítását. A tacker lemez a könnyű kezelhetőség érdekében henger formára van összetekerve, így egyrészt a szállíthatósága is módszeres, másrészt a kivitelezés is gyorsabb lehet, ugyanis elegendő csak kigurítani a tacker tekercseket az adott helyiség padlójára. Egy tekercs tacker rendszerlemez 10 m2 terület lefedésére alkalmas.
Milyen tulajdonságok jellemzik a tacker rendszerlemezt?
A tacker rendszerlemez tekercs méretei hossz és szélesség szerint 10 x 1 m. Ez a forma garantálja, hogy a szűkösebb helyeken (pl. folyosó) is egyszerűen elhelyezhető. A tacker tekercses padlófűtés rendszerlemez és szigetelés területe 10 m2, a lemez vastagsága pedig 30 mm. Fontos tulajdonsága még a tacker rendszerlemeznek a termikus ellenállás, ami nem más mint R = 0,75 m2 K/W, továbbá a nyomószilárdsága, ami a következőképpen alakul: CS(10)100. A tacker lemezek hajlítószilárdsága pedig: BS150 (>= 150 kPa).
Mik a tacker rendszerlemez előnyei?
A pogácsás rendszerlemezzel szemben a tacker lemez lefektetése még gyorsabb, ugyanis az előre feltekert EPS100 lépésállóból készült tacker táblákat csak ki kell gurítani az adott helyiségben és már indulhat is a kivitelezés. A hőszigetelés nélküli pogácsás rendszerlemezekkel szemben itt egyből egy 3 centiméter vastag lépésálló hőszigetelő réteget is kapunk, ami még inkább biztosítja a megfelelő komfortérzetet otthonunkban. A tacker rendszerlemez nagy előnye, hogy a rögzítő tüskéktől függően, de képes befogadni a 20mm padlófűtés csöveket is, a megszokott 16mm és 17mm méretek felett. Így gyakorlatilag az összes, forgalomban lévő padlófűtéscső méret használható vele, a 16x2 padlófűtéscső az általános mérettartomány, de a tacker szerelhető a 20x2 padlófűtéscső mérettel is.
A tacker lemezek hátránya
A tacker lemezes technika során szükségünk van egy erre a célra kifejlesztett szerszámgépre, ami a rögzítő tüskék adagolását és betűzését végzi a tacker lemezbe. A szerszám nélkül nem tudjuk a 16x2 padlofutescsovet lerakni, és nem megoldható a 20x2 padlófűtéscső mérettel sem. Tehát mindenképp szükség van a tűzőszerszámra a padlófűtéscsövek rögzítésénél a tacker rendszerlemez esetében. További hátránya, hogy a 3 centi vastag EPS100 réteg miatt nehezebben szállítható a tacker lemez, mivel lényegesen nagyobb helyet foglal, mint egy hőszigetelés nélküli pogácsás rendszerlemez.
Milyen eszközök kellenek a tacker lemezes padlófűtés kialakításához?
Elsősorban egy snitzerre van szükség a tacker lemezek méretre szabásához, valamint egy colostokra vagy mérőszalagra a megfelelő pontosság miatt, hogy a padlofutes rendszerünk tökéletes felületen kerüljön kialakításra a tacker lemezek segítségével. Továbbá szükség van a fent említett letűző szerszámra és az ehhez szükséges tacker leszúrótüskékre. valamint szegélyszigetelésre a megfelelő dilatáció végett. A padlofutescsovek osztógyűjtőhöz való csatlakozásaihoz fogóra, villáskulcsra, stb.