
Padlófűtés rendszer Otthonfelújítási Támogatásból 2025-ben
Az Otthonfelújítási Támogatás kiváló lehetőség padlófűtés rendszer kialakításához már meglévő otthonokban is. A költségek 50%-át támogatásként visszakapva ez egy remek alkalom a padlófűtés rendszer telepítéséhez.
Padlófűtés rendszer telepítése Otthonfelújítási Támogatásból 2025-ben
Az otthonfelújítási támogatás kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy korszerűsítsük otthonunk fűtési rendszerét. Az egyik legnépszerűbb megoldás a padlófűtés telepítése, amely nemcsak kényelmesebb, de gazdaságosabb és esztétikusabb is, mint a hagyományos fűtési rendszerek. Ebben a blogposztban bemutatjuk, hogyan lehet hatékonyan beépíteni a padlófűtést az otthonfelújítási támogatás felhasználásával, és mire érdemes figyelni a tervezés, a kivitelezés és a költségek tekintetében.
Miért válasszuk a padlófűtést?
A padlófűtés nem véletlenül vált az egyik legkedveltebb fűtési megoldássá az elmúlt években. Számtalan előnye közül csak néhányat felsorolva az alábbi érveket láthatjuk a padlófűtés telepítése mellett:
- Egyenletes hőelosztás: A padló teljes felületén áramló meleg víz biztosítja az egyenletes hőeloszlást a helyiségekben.
- Energiahatékonyság: Alacsonyabb hőmérsékletű vízzel működik, mint a hagyományos radiátoros rendszerek, így energiatakarékosabb.
- Esztétikai előnyök: Nincsenek látható fűtőtestek, így a helyiségek szabadabban berendezhetők.
- Kényelem: Az alulról sugárzó hőnek köszönhetően sokkal nagyobb komfortérzetet biztosít, mint a hagyományos fűtési megoldások. A meleg padló kiemelkedő kényelmét különösen télen érzékelhetjük.
Az otthonfelújítási támogatás segítségével jelentős anyagi terhet vehetünk le a vállunkról, így még gyorsabban megtérül beruházásunk. A hosszútávon csökkenő rezsiszámlákon túl a komfort növekedése és az otthonfelújítási támogatás 50%-os intenzitása pedig még vonzóbbá teszi a padlófűtés rendszer kialakítását.
Mire figyeljünk padlófűtés rendszerünk tervezése során?
A sikeres padlófűtés telepítés alapja a precíz tervezés. Első lépésként érdemes szakemberrel egyeztetni, hogy milyen típusú padlófűtés felel meg leginkább az otthonunk igényeinek. A tervezés során figyelembe kell venni a ház vagy lakás alapterületét, a meglévő fűtési rendszer adottságait és a hőtermelő berendezéseket valamint a burkolat típusát (pl. járólap, parketta).
Mennyi cső kell padlófűtéshez?
A ház vagy lakás alapterületének kiszámítása ezek közül a legegyszerűbb feladat. Ennek segítségével pedig máris megkapjuk a választ arra a kérdésre, hogy „mennyi cső kell padlófűtéshez?”. A válasz egyszerű, általánosságban 10 méter padlófűtéscsővel lehet számolni egy négyzetméter padlófűtés elkészítéséhez. Az általunk javasolt 10 centiméteres osztásban letekert padlófűtés esetén a 16-os padlófűtés cső biztosan megfelelő teljesítményt fog nyújtani a kellemes meleg eléréséhez.
Meglévő fűtési rendszer adottságai padlófűtés rendszerek esetében
A meglévő fűtési rendszer adottságai már egy bonyolultabb kérdéskör, amit tisztázni kell magunkban, hogy szeretnénk e megtartani korábbi radiátoros vagy más fűtési rendszerünket. A válasz az esetek 99%-ban az, hogy nem szeretnék a Megrendelők. Mivel a padlófűtés kialakításának a fentieken túl is számos előnye van, így nyugodtan támaszkodhatunk a padlófűtésre a ház vagy lakás minden helyiségében amit fűteni szándékozunk.
A hőtermelő berendezések esetében azt mondhatjuk, hogy legyen szó vegyes tüzelésű vagy gázkazánról, esetleg hőszivattyúról minden berendezés ráköthető padlófűtési rendszerre, ami víz felmelegítésére alkalmas. Vegyes tüzelésű kazán esetén mindenképpen figyeljünk arra, hogy a megfelelő ESBE szeleppel védjük meg padlófűtés rendszerünket a túlzottan meleg víztől.
Milyen burkolatot választhatok padlófűtéshez?
Röviden, bármilyet. Sokakban él még az a tévképzet, hogy laminált padló alá nem lehet padlófűtést telepíteni. Sajnos ezek a fals információk számtalan fórumon futnak napjainkban is, ezzel tántorítva el a Megrendelőket a legtakarékosabb és legkomfortosabb fűtési módtól és bonyolítja feleslegesen az egyes ingatlanok fűtési rendszerét.
Milyen elemekből áll a padlófűtés?
A padlófűtés kialakításához mindenképpen szükségünk van oxigéndiffúziómentes padlófűtés csőre, padlófűtés osztó-gyűjtőre lehetőleg áramlásmérővel, eurokónuszos csatlakozókra a csövek osztóhoz való csatlakoztatásához és szegélyszigetelésre a dilatáció biztosításához. Ezen túlmenően a kivitelezést egyszerűsíti, gyorsítja és teszi biztonságosabbá a pogácsás rendszerlemez, vagy a tacker lemez. A különböző technológiák alkalmazásától függően szükségünk lehet még tacker leszúró tüskére, rendszerlemez rögzítő tüskére, kábelkötegelőre.
Milyen csövet válasszak padlófűtéshez?
A padlófűtéshez alkalmas csövek közül a legolcsóbb és egyben legjobb választás az oxigéndiffúzió mentes 5 rétegű PE-RT/EVOH/PE-RT padlófűtés csövünk 16-os, 17-es vagy 20-as átmérőben. Ezen túlmenően sokan vannak akik alubetétes 16-os csővel készítenek padlófűtést, ez sem ördögtől való, ebben az esetben az alumínium réteg látja el az oxigéndiffúzió elleni védelmet.
Melyik a legjobb padlófűtés osztó-gyűjtő?
Mi a Szerelvény.com-nál mindenképpen javasoljuk, hogy áramlásmérős osztó-gyűjtőt szereljenek padlófűtés rendszerekbe. A webáruházunk legnépszerűbb áramlásmérős padlófűtés osztó gyűjtőjét itt találod.
Pogácsás rendszerlemez vagy tacker?
A szerelést könnyítő és gyorsító rendszerlemezek közül véleményünk szerint a hőszigetelés nélküli pogácsás rendszerlemez a legjobb ár-érték arányú választás, valamint ezzel a legkönnyebb dolgozni is. A pogácsás rendszerlemezekhez nincsen szükségünk semmilyen speciális szerszámra pusztán egy tapétavágóra, hogy méretre tudjuk őket szabni. A tackeres technika szintén gyors, de ahhoz egy speciális szerszámra van szükségünk, hogy a tüskék segítségével a csöveket a lemezhez rögzítsük. A pogácsás rendszerlemez 16-os vagy 17-es padlófűtéscsövet fogad be, míg a tacker lemezekkel akár 20-as átmérőt is választhatunk.
Padlófűtés telepítése házilag
A padlófűtés telepítése több lépésben történik, amelyeket szakszerűen kell elvégezni:
- Aljzat előkészítése: Az aljzatnak egyenletesnek, tisztának és száraznak kell lennie. Az aljzat alatt klasszikusan az úgynevezett szerelőbetont értjük. Ez viseli a teljes felette lévő rétegrend súlyát és biztosítja a statikai stabilitást.
- Hőszigetelés elhelyezése: A hőszigetelés csökkenti a lefelé irányuló hőveszteséget. Itt figyeljünk, hogy mindenképpen lépésálló EPS-t vagy XPS-t alkalmazzunk!
- Rendszerlemez lefektetése: Erre kerülnek a padlófűtéscsövek. Ez lehet pogácsás rendszerlemez vagy tacker lemez is.
- Padlófűtés csövek elhelyezése: A padlófűtéscsöveket a tervezett minta alapján kell lefektetni, és rögzíteni a rendszerlemezhez.
- Padlófűtés osztó-gyűjtő telepítése: Az osztó-gyűjtőt általában egy központi helyen helyezik el, ahonnan minden kör könnyen elérhető. Ehhez az áramlásmérős, inox padlófűtés osztó-gyűjtőnket ajánljuk.
- Nyomáspróba: A telepített rendszert feltöltik levegővel vagy vízzel, és nyomáspróbával ellenőrzik a szivárgásmentességet.
- Betonréteg elhelyezése: A csövek fölé aljzatbeton kerül, amely egyenletesen osztja el a hőt a padlófelületen. Ebben a rétegben már nem szükséges vasat alkalmazni, hiszen a statikai szilárdságról a szerelőbeton gondoskodik. Nagy tévhit még a fűtésszerelők körében is, hogy ebben a felbeton rétegben a vasháló erősíti a betont…legtöbbször ez a kifogás hangzik el a rendszerlemezek alkalmazása elleni is.
Mire figyeljünk az Otthonfelújítási Támogatás igénylésekor?
Az otthonfelújítási támogatás keretében a padlófűtés telepítés költségeinek akár 50%-át is visszaigényelhetjük, maximum 3 millió forintig. Az alábbiakra érdemes figyelni:
- Számlák megőrzése: Minden anyag- és munkadíjról szóló számlát meg kell őrizni, és a támogatás igényléséhez csatolni kell.
- Szakember választása: Csak olyan kivitelezőt bízzunk meg, aki számlát ad a munkáról, mivel ez feltétele a támogatás igénybevételének.
- Támogatási kérelem benyújtása: Az igénylést a kivitelezés befejezése után lehet benyújtani, ezért érdemes időben utánanézni a szükséges dokumentációknak.
Padlófűtés rendszer Otthonfelújítási Támogatásból 2025-ben különösen megéri
A padlófűtés telepítése hosszú távon megtérülő beruházás, amely komfortosabbá és energiatakarékosabbá teszi otthonunkat. Az otthonfelújítási támogatás segítségével pedig jelentős anyagi segítséget vehetünk igénybe, hogy a kivitelezés ne jelentsen elviselhetetlen terhet. Fontos azonban, hogy a munkálatok előtt alaposan tervezzünk, válasszunk megbízható szakembert, és figyeljünk a támogatás igénybevételének feltételeire.
Ha Ön is azon gondolkodik, hogy padlófűtést telepít otthonába, most remek alkalom lehet a kivitelezésre. Használja ki az otthonfelújítási támogatás előnyeit, és élvezze a korszerű fűtési rendszer nyújtotta kényelmet és gazdaságosságot!